Фудбал

Најдобрите голови во историјата на Мундијалот

16. април 2018 - 17:24 | А.С.

Чувството кога топката ја преминува гол-линијата и се забива во мрежата е тешко да се опише со зборови.

Без разлика дали се радувате на достигнувањата на домашната репрезентација или омилениот клуб, дали гледате дома, во кафич или на стадион, пријателски натпревар или финале од Лига на шампиони, фудбалот како игра им носи огромна радост на љубителите на најважната споредна работа на светот.

Вистинските фудбалски фанови се радуваат на добар гол, без разлика кој и за која екипа го постигнал. Тоа се голови за кои се зборува после години и децении и кои фубалери се обидувале да ги повторат низ годините.

Ова се 10-те најдобри голови во историјата на Светското првенство во фудбал:

10.

9.

8.

7.

6.

5.

4.

3.

2.

1.