2 ГОЛА И 2 АСИСТЕНЦИИ

Меси повторно растура!

Аргентинскиот волшебник Лионел Меси повторно игра во врвна форма, а синоќа во МЛС против Њу Ингланд постигна два гола и забележа две асистенции.

Интер Мајами гостуваше во Њу Ингланд, а губеше од 1. минута кога Томас Чанкалај ги доведе домаќините во водство.

Резултатот беше 1:1 на полувремето бидејќи Меси во негов стил ја прими топката дијагонално од десната страна, чекаше да падне голманот и потоа го погоди поблискиот агол.

Во 68. минута Серхио Бускетс и Меси нè вратија десет години наназад со одлична акција каква што направија безброј пати во дресот на каталонскиот гигант Барселона, а Аргентинецот и овојпат рутински ја заврши работата.

Меси својата одлична партија ја заокружи со две асистенции на крајот од мечот. Најпрвин во 83. минута му асистираше на Бенџамин Кремаски за 3:1, а потоа во 89. на Луис Суарес за конечни 4:1.

На овој начин Меси ги продолжи феноменалните настапи во МЛС. Тој пред денешниот натпревар постигна гол и асистираше во последните три дуели.

Најпрвин имаше гол и асистенција против Колорадо и Канзас Сити, додека против Нешвил запиша два гола и една асистенција.

Тагови

Зачин што секојдневно го користиме го зголемува ризикот од рак на желудникот

Храна што треба да ја јадете за здрави црева и рамен стомак

Недостатокот на еден минерал може да предизвика сериозни компликации

Техника на пешачење со која се топат повеќе калории

Невидена измама: Потпишал за Динамо од Букурешт и го пуштил близнакот да игра место него