Топ 50 нокаути на деценијата, ниту еден не е на Џошуа

Заокруживме уште една деценија со многу спортски настани за паметење.

Во светот на боксот, ова беа 50-те нокаути за памтење во изминативе 10 години според изборот на YouTube каналот GPBoxing, а интересно е што на листата не се најде ниту еден нокаут на актуелниот првак во тешка категорија, Ентони Џошуа.

Сепак, тука се бисерите на Владимир Кличко, Дионтеј Вајлдер, Дилан Вајт и многу други.