Стефан Ашковски со два гола блесна во Романија

Нашиот интернационалец постигна два гола за Ботошани со што му донесе бод на својот тим на гостувањето кај Виторул во Констанца.

Петтото коло од новата сезона во најдобрата романска лига беше комплетирано синоќа со последниот натпревар на кој блесна нашиот Стефан Ашковски кој постигна два гола.

Головите можете да ги погледнете на 1:20 и на 3:30.