Среќен роденден, Лена Герке

Познатиот германски модел Лена Герке денеска слави 32 години.

Родена е на 29 февруари 1988 година во Марбург, Германија. Таа победи во првиот круг на германскиот Next Topmodel и беше водителка на австрискиот Next Topmodel.

Има учествувано како судија во неколку шоу емисии за таленти. На Instagram ја следат над 2,6 милиони обожаватели.