Среќен роденден, Ежени Бушар

Канадската тенисерка Ежени Бушар денеска полни 26 години. Родена е на 25 февруари 1994 година во Монтреал. Тенис игра од 5-годишна возраст. Во 2012 година ја освои титулата на Вимблдон за јуниорки.

Неколку години по ред позира во секси фотографии за Sports Illustrated, а важи за една од најсексапилните тенисерки во светот.