Спортската кариера на Коби Брајант низ фотографии

Guardian објави галерија од најзначајните спортски моменти во кариерата на славниот кошаркар Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа, заедно со неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица.