Култура

#СедиДома – и Театар Комедија ќе прикажува претстави онлајн

18. март 2020 - 19:56 | А.С.

Љубителите на театарот имаат можост да следат квалитетни претстави и во време на вонредна состојба.

Откако Македонскиот народен театар се приклучи на иницијативите за доближување на културата до граѓаните во време на засилени мерки за заштита од коронавирусот, и Театар Комедија Скопје понуди онлајн репертоар.

Оваа недела на нивниот YouTube канал ќе може да ги гледате:

18.03. /среда/ ,,Сон на летната ноќ"

20.03. /петок/,,Име"

21.03./сабота/ ,, Хамлет во пикантен сос"

Почеток во 20 часот на ОВОЈ ЛИНК.