Мода & Стил

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

16. август 2019 - 11:10 | М.С.

Есента ќе пристигне дур да трепнеме, а ние треба да ја дочекаме подготвени.

Ако сакате да бидете во тренд, оваа сезона ќе се носат каубојките!

Оваа есен ќе се носат различни модели на чизми, модерни ќе бидат чизмите со платформа, модели со многу каиши, а најтренди ќе бидат каубојките.

Жените најчесто ги обожаваат затоа што многу лесно се комбинираат со различни парчиња облека, одлично прилегаат со фармерки и кошула, но и со сукњи, фустани.

Дали оваа есен ќе имате еден пар во вашиот орман?