Пука сеир за Икарди откако Лукаку му ја зеде „деветката“

Интернетот врие од сеир за Мауро Икарди откако штотуку дојдениот Ромелу Лукаку ја доби неговата деветка.

Поранешниот капитен на Интер сѐ уште е во клубот, но очигледно управата на „нераѕурите“ сака по секоја цена да го избрка.