Поглед во првиот тренинг на Мурињо во Тотенхем

Жозе Мурињо го одржа првиот тренинг како предводник на Тотенхем.

Во тренинг центарот Хотспар Веј кој се наоѓа на излезот северно од Лондон, Жозе Мурињо синоќа ја имаше првата тренинг сесија со своите нови играчи.