Архитектура

Поглед во луксузниот стан на Кристијано Роналдо

17. декември 2019 - 11:50 | М.С.

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, се поднови со стан кој чини вртоглави 7 милиони евра, а се наоѓа во населбата Авенида де Либердаде во Лисабон.

Роналдо учествувал во лицитацијата со уште два милионери.

На крајот победил, па го купил луксузниот стан од 400 м2 со прекрасен поглед на градот.

Во новата резиденција има голема теретана, базен, сауна и три големи спални соби.

 

Неговиот нов стан се наоѓа во луксузната населба во близина на паркот Едуардо VII.

Да се потсетиме дека Роналдо пред една година пристигна во Јувентус за 117 милиони евра, а се проценува дека неговото богатство вреди повеќе од половина милијарда евра.