Нестварен кош на Лука Дончиќ

Словенецот демонстрираше нова магија на паркетот откако постигна нестварен кош на дуелот со Сакраменто Кингс.

Лука Дончиќ уште во првите минути од натпреварот ја воодушеви публиката во „Американ Ерлајнс Сентр“ во Далас.

Натпреварот го заврпши со 33 поени, 12 скокови и 8 асистенции, а неговиот тим победи со 130:111.