Најсмешните мемиња за средбата Трамп-Ким

Лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, се сретнаа во Сингапур и потпишаа договор со кој светот се надева дека ќе се денуклеаризира Корејскиот Полуостров.

Меѓутоа, политички историската средба за многу интернет корисници повеќе значеше историска можност за незаборавни мемиња со Трамп и Ким и нивните чудни потези.