Најинтересните фотографии од кариерата на Кристијано Роналдо

Пред некој ден славниот фудбалер наполни 35 години, а во негова чест Sputnik состави интересна галерија од најинтересните фотографии од кариерата на фудбалерот.

Засега тој има освоено пет Златни топки, за разлика од неговиот колега и ривал Лионел Меси, кој може да се пофали со шест Златни топки.