Најдоброто од Модната недела во Лондон

Вчера заврши Модната недела во Лондон на која најпопуларните манекенки во светот ги презентираа новите колекции за есен/зима 2020 на славните дизајнери.

Кендал Џенер, Ирина Шајк, Бела и Џиџи Хадид, како и други славни манекенки прошетаа на модната писта за брендот Burbeerry. Guardian ги одвои најзначајните моменти од овој настан кој траеше од 14 февруари до 18 февруари.