Стил

Најбараниот модел на фустан за оваа есен

6. ноември 2019 - 18:02 | М.С.

Секоја сезона модната индустрија наметнува некои нови трендови, односно модни комбинации кои доминираат во вашите омилени продавници.

Оваа есен во мода е модел на фустан кој одговара на секој облик на тело.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Colorful for fall

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on

Фустанот е едно од оние парчиња облека на кои секогаш им се враќаме, во зависност од тоа дали актуелните трендови ни одговарараат на нашиот стил и облик на тело.

Оваа сезона популарен е каскадниот модел во А линија со широк крој.

Моделот можеби не е многу женствен и можеби ќе добиете коментари дека ги криете облините. Можеби го „крие“ телото, но ја нагласува естетиката и нема да поминете незабележано. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Le Weekend

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on

Овој фустан функционира во дневни варијанти и ќе изгледа совршено во комбинација со тренди чизми и капут, а во вечерна варијанта со елегантни високи потпетици или високи чизми.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Monday Blues

A post shared by maryzinha12 (@maryzinha12) on