Гејминг

Motorola го подготвува новиот смартфон Moto E6 Play

21. октомври 2019 - 12:50 | М.С.

Компанијата Motorola е фокусирана на достапноста за купувачите, а новиот смартфон наскоро ќе се појави на пазарот.

Овие телефони немаат високи перформанси, висок квалитет на изработка,  па затоа се евтини и функционални.

Стандардниот Е6 кој се појави летово чини 149 долари или околу 130 евра, и спаѓа во групата на евтини смартфони. За разлика од минатогодишниот модел Е5, Е6 беше достапен за продажба до септември.

Новиот смартфон ќе има екран 18:9, micro USB port за полнење и 3,5 мм влез за слушалки и по тоа ќе се разликува од E6 Plus.

Android Central пишува дека според позицијата на камерата најверојатно се работи за Play верзија.