Филм & ТВ

Меколи Калкин доби улога во „American Horror Story“

27. февруари 2020 - 11:52 | А.С.

Сите добро се сеќаваме на Кевин од популарниот филм „Home Alone“ кој го играше Меколи Калкин.

Огромниот успех како дете-актер Калкин скапо го плати - потпадна на зависност од хероин, дрога на која наводно го потрошил најголемиот дел од неговото богатство. Но, сега пак се враќа на актерството.

Доби улога во десеттата сезона на ТВ-серијата „American Horror Story“ чиј продуцент е Рајан Марфи, објави Hollywood Reporter. Во десеттата сезона повторно ќе ги видиме Сара Полсон и Еван Питерс.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#AHSSeason10

A post shared by Ryan Murphy (@mrrpmurphy) on

„Сакам да глумам, уживам на сет“, изјави 39-годишниот Калкин.

„American Horror Story“ е една од најгледаните серии во изминатава деценија, а премиерата на десеттата сезона се очекува есенва