Фудбал

Лукаку купи креветиште, го реметат на Insta

16. јануари 2020 - 13:13 | Ф.З.

Својот нов стан во Милано напаѓачот го опреми со огромен кревет што наиде на еден куп смешни коментари на негова сметка.

Ромелу Лукаку е голем човек. Со висина од 191 сантиметар и тежина од 93 килограми тој е вистински колос на зелениот терени на кого очигледно му треба, така, прилично поголем кревет.

Новиот стан во Милано го опремил со кревет по нарачка со енормни димензии и се пофали на својот Instagram профил. Дури и колосот Лукаку изгледа џуџесто во ова креветиште.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

New appartement New bed Thank you @mareeofficial

A post shared by Romelu Lukaku (@romelulukaku) on

Оваа негова иновација наиде на еден куп коментари со кои го зафркаваат Белгиецот.

„Целиот тим може да го собере на креветов“.

„Кое е она мало човече во кралскиов кревет?“

„Дали креветот е за 15 луѓе?“, му напиша соиграчот Андреа Ранокија.

„Треба такси за да се стигне до другата страна на креветот“.

„Не е некако мал за твојата трета нога?“

„Брат, ти по колку женски носиш дома?“

„Креветов е поголем од мојот стан“.

„Ќе ти требаат 20 минути за да станеш од кревет“.

„Креветов е таман за 7 како Ванда Нара“.

„Немој да се загубиш во креветов“, му порача неговиот агент Федерико Пасторело.

„Крив е Конте што бараше тимот да биде заедно и вон теренот“.

„Биг Ром, па каде се девојките?“

„Ова не е кревет, ова е плоштад!“

„Собира едно 5-6 слонови“.

„Разбирам дека ти е голем, ама сега го претера“.

„Можеш да спиеш и вертикално и хоризонтално, нема разлика“.

„Има место за цел тим, стручниот штаб, Конте, па дури и за Видал и Модриќ“.

„Немаа поголем?“

„Чекај ме, доаѓам!“, му порача една навивачка.