Љубов и секс
ПРВ ДЕЛ

Љубовен хороскоп за 2020 година

30. декември 2019 - 13:20 | А.С.

Верувале или не во судбина и љубов предодредена од ѕвездите и распоредот на небесните тела, сигурно ѕиркате што ви пишува во годишниот љубовен хороскоп.

Прочитајте што ќе ви приреди зодијакот во 2020 година, љубете гласно и не заборавајте дека иако ѕвездите може да ви помогнат, поголемиот дел од работата останува на вас.

ОВЕН

Сѐ до мај се очекува партнерските и барчните односи да функционираат прилично добро. Има предиспозиции за поситни проблеми во февруари и март, но тоа повеќе ќе бидат недоразбирања и грешки во комуникација, а не длабоки проблеми со партнерот.

Од мај веќе влегувате во „неудобната“ љубовна зона – постои веројатност саканата личност да ви замери дека не сте внимателни, па дури и да ве обвини за неверство, а можно е овие стравови да се основани.

Јули, август и септември се критични за врските и браковите кои веќе некое време висат „на конец“, па можно е да пресечете. Врските кои ќе го „преживеат“ летото имаат стабилен пат до крајот на годината.

Слободните Овни ќе имаат поволни периоди за почнување нова, долга врска напролет и наесен. Во мај и јуни бидете посебно внимателни, на повидок се судбински моменти со силна симболика. Можно е да ви се појават личности од минатото, а новите потенцијални партнери ќе произлезат од познанства преку пријателите.

БИК

Оние кои се во романтична врска или брак, во текот на следната година ќе се брануваат меѓу потреба за подлабока поврзаност и потреба за поголема индивидуална слобода. Уран во вашиот знак на моменти ќе ви биде сојузник во љубовните врски, а на моменти – непријател. Искористете ги позитивните карактеристики на неговото влијание со тоа што ќе уживате во промените заедно со партнерот – патувајте и излегувајте заедно, најдете го вашиот идентитет како двојка. Во моментите на тензија, скротете го бикот во вас и вежбајте трпение и сталоженост.

Слободните Бикови во 2020 година ќе ги наоѓаат партнерите преку деловните познанства и социјалните мрежи. Март може да биде еден од судбинските месеци за вас, а настаните од овој месец ќе кулминираат во периодот април-јуни. Во овој период исто така можно е да обновите комуникација со некој поранешен партнер, но тоа најверојатно ќе заврши подеднакво бурно како и што ќе почне. Октомври е месец кога е можен почеток на длабоко емотивна и стабилна врска.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците кои поминаа низ емотивни искушенија во 2019 година имаат шанса во првиот квартал да ја стабилизираат актуелната врска, а ако се во подолга врска да почнат да размислуваат за заедничко живеење со партнерот и брак. Оние кои се во брак и некое време се двоумат каде води врската ќе добијат храброст за голема промена – или ќе расчистат или ќе внесат големи промени за да ја обноват љубовта.

Слободните припадници на овој знак во пролетниот период може да обноват стара љубовна врска, но стабилизирање може да очекуваат дури во јуни-јули. Ноември може да се покаже како судбински месец за Близнаците.

Она што ќе им биде заедничко на сите нови (и обновени) почетоци на Близнаците е големата страст која ќе биде толку моќна што ќе биде речиси невозможно да се заузда и контролира.

РАК

2020 ќе биде година на тестирање на вашите љубовни и брачни односи. Она што вреди ќе го помине тестот и ќе продолжи понатаму, а можно е оваа година да прерасне во официјална врска или брак. Од друга страна, она што не било вистинско ќе заврши. Она што ќе биде различно овојпат е што ќе бидете многу реални и објективни во проценката на квалитетите и мааните на партнерот, но и на вашиот однос. Ако ја затворите вратата на некоја врска сега, тоа ќе биде засекогаш, без колебање.

Напнати моменти и тестирање на односите ќе има најмногу во периодите на помрачување на Месечината.

Слободните Ракови имаат одлични предиспозиции да запознаат личност со која можат да изградат стабилна врска со нова личност – ако не биде љубовна, тогаш ќе биде пријателска или деловна. Месеци за љубов за Раковите ќе бидат од март до јули, а ако ве „скокне“ овој период имате уште една златна шанса во декември.

ЛАВ

Сатурн ќе влезе во вашето поле на партнерства напролет, а неговиот транзит заедно со Марс низ април и мај ќе стави многу односи на тест. Првиот дел од годината ќе биде немирен и нема да има баш глатки односи со партнерот, па бидете подготвени на повеќе компромиси ако сакате да ја зачувате врската. Од друга страна, овие немирни времиња ќе донесат и големи промени и решителност – некои од вас ќе се одлучат за заеднички живот или брак.

Вториот дел од годината ќе биде поспокоен и вашите емотивни односи ќе бидат хармонични. Ова ќе се должи главно на фактот дека ќе бидете фокусирани на друг сегмент од животот – работата.

Слободните Лавови пред себе имаат година исполнета со забава, дружење и зацврстување на пријателските односи, што ќе донесе минливи авантури. Вистинска шанса за подлабока емотивна врска ќе имате во септември-октомври, откако ќе се заситите од забавата.

ДЕВИЦА

Ако врската со актуелниот партнер веќе е на „стаклени нозе“, првиот дел од годината нема да биде многу поволен за вас двајцата како пар. Можно е да дојде до уште поголемо дистанцирање, криење тајни, но и откривање на неискажани работи, особено во периодот февруари-март. За некои од овие врски 2020 ќе биде крајот на приказната, особено ако сфатите дека има повеќе работи што ве оддалечуваат отколку што ве поврзуваат. Ова сепак ќе биде мирољубиво разидување без драма.

Но, ако во отворањето на картите дојдете до заклучок дека уште има многу работи што ве поврзуваат, меѓу кои секако љубов, првата половина од годината ќе помине во знакот на компромисот и помирувањето.

Вториот дел од 2020 година ќе биде главно мирен, а минливите расправии ќе бидат околу финансии или колку време поминувате заедно.

За слободните Девици, пролетните месеци можно е да активираат една интересна љубовна приказна и тоа со личност од вашето деловно опкружување. Дали тоа ќе прерасне во стабилна врска ќе покаже есента.