Стил

Кејт Аптон гордо ги покажа облините за насловната на Health

14. август 2019 - 12:43 | Б.С.Б.

Моделот Кејт Аптон, по девет месеци од раѓањето на нејзината ќерка, се најде на насловната страница на магазинот Health. Во ноември минатата година таа се породи и за девет месеци успеа да ја врати линијата.

Во интервју за Health таа истакна дека примарна цел не било губењето на вишокот килограми, туку психичкото и физичкото чувство кое се добива од водењето на здрав живот и од вежбањето. Таа објасни дека со личниот тренер Бен Бруно осмислила 12-неделна програма за вежбање наречена Strong4Me, а која треба да им помогне на сите жени да се чувствуваат подобро, дури и ако немаат време и пари за теретана. Личните цели да можат да ги остварат и во сопствениот дом.

Освен интервјуто Кејт доби можност да биде и на насловната страница, под услов фотографиите да бидат необработени. Насловната страница од нејзиниот природен изглед по породувањето ја објави на Instagram, со што доби едногласна поддршка во одлуката да не ги фотошопира фотографиите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Things are finally heating up...

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on