МК сцена

Како твитерџиите реагираа на Златна Бубамара на популарноста 2020?

2. март 2020 - 16:38 | АЛЕКСАНДРА СПАСЕСКА

Минатата недела се одржа 23. издание на Златна Бубамара на популарноста во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, каде беа доделени наградите за најпопуларните во 2019 година.

Синоќа македонската поширока јавност имаше прилика да ја гледа снимката од настанот кој оваа година се одржа под мотото „Нема правда – има Бубамара“. Како и секој друг настан во земјава, и Златна Бубамара не помина без коментари од твитерџиите кои веднаш се поделија на кланови, понудија стручни „експертизи“ и теории на заговор, но едно е сигурно – сите имаа да кажат по нешто.

Целосниот список на наградени може да го погледнете ТУКА, а како реагираа корисниците на Twitter, односно „Македонија во мало“, читајте во прилог: