Како прославија новите светски шампиони?

Фудбалерите на Ливерпул направија необична галерија позирајќи со пехарот освоен на Светското клупско првенство во Катар.

Англичаните синоќа во 1:0 го совладаа Фламенгу и се искачија на светскиот трон. Стрелец беше Роберту Фирмину во 99-тата минута.