Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Србите се радуваа на златото на одбојкарското ЕУРО откако во финалето ја совладаа Словенија со 3:1.

Српските одбојкари доминираа на Европското првенство победувајќи ги сите 9 натпревари вклучувајќи го и финалето и сосема заслужено го подигнаа драгоцениот пехар, а знаеја и како да прослават.

Фото: CEV