МК сцена

Кајгана ве води на музичкиот спектакл Skopje Calling

30. мај 2016 - 16:01 | Кајгана

Кајгана, во соработка со Авалон Продукција, ве води на првото издание на музичкиот спектакл Skopje Calling, со светски познатиот диџеј и продуцент Дејвид Гета, како хедлајнер. 

На 5 јуни (недела) под името Skopje Calling, на Градскиот стадиион арената „Филип Втори“, ќе се одржи музички спактакл со една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, Дејвид Гета. Гета важи за музичар што ги прави едни од најдобрите забави во светот како диџеј, и најголемите хитови како продуцент во соработка со Ријана, Мадона, Естел, Бритни Спирс, Ники Минаж и многу други.

Loading the player...

Пред Гета како специјален гостин ќе настапи Робин Шулц, еден од најактуелните диџеи во последниве неколку години и сигурно највртениот артист во последниве неколку месеци на сите светски радио станици. Тој ќе изведе 90 минутен сет со најголемите денс хитови со кои ги освои светските топ листи, водечките фестивали и клубови ширум светот.

Loading the player...

На овие ѕвезди ќе им се придружи и една дама од Албанија - Последната голема светска музичка сензација, Ера Истрефи, која во изминативе неколку месеци својата светска популарност ја доживеа со мегахитот „Bonbon“ (речиси 55 милиони прегледи на Јутјуб), што резултираше со потпис на најголемиот музички лејбел Ultra Music. 
Мегапопуларната Ера Истрефи за прв пат ќе настапи пред македонската публика, а нејзиниот настап е предвиден пред оној на Робин Шулц. 

Loading the player...

Шоуто наречено Skopje Calling ќе започне со настап на локални диџеи, како и новата француска диџеј ѕвезда Kungs. 

Десет наши среќни читатели ќе добијат гратис влезници за ова шоу, а сè што треба да направите е да го оставите вашето име и презиме во коментар под статијата на нашата Facebook страна или тука, под самата објава.

ДОПОЛНУВАЊЕ:

Наградната игра е завршена, а добитници на по една влезница за утрешниот музички спектакл се:

1. Сања Петрушовска

2. Давид Никиќ

3. Симона Кулевска

4. Самир Незироски

5. Марија Радеска

6. Сара Стоименовска

7. Мартин Костадиновски

8. Кире Јанчевски

9. Катерина Софрониевиќ

10. Владимир Илиев

Вашите имиња ќе бидат на список на влезот на арената Филип Втори, пред почетокот на Skopje Calling. Задолжително понесете со вас документ за идентификација. Честитки и имајте добра журка! :)