Израел - Македонија 1:1

Македонската фудбалска репрезентација синоќа избори бод на незгодното гостување кај Израел во Бершева во петтото коло од квалификациите за пласман на ЕУРО 2020.

По водството на Израел со голот на Ерон Захави, нашиот Аријан Адеми во 64-тата минута израмни на 1:1.

Фото: ФФМ / IFA