ЕХФ денеска го репризира финалето Шпанија - Хрватска

Денеска од 18 часот во живо на YouTube каналот на ЕХФ ќе се емитува финалето од последното Европско првенство помеѓу Шпанија и Хрватска.

Одлична вест за љубителите на ракометот кои во периодов на самоизолација ќе имаат шанса да се потсетат на една ваква битка на ракометните титани од Стариот континент.