Нејмар му донесе победа на ПСЖ

Екипата на ПСЖ оствари победа на гостувањето кај Лион. Единствениот погодок го постигна Бразилецот Нејмар, со што потврди дека се врати во форма.

Со победата против Лион, ПСЖ го врати првото место на табелата.

Погледнете ја галеријата од вчерашниот натпревар.