Најинтересните костими од Comic Con во Њујорк

Секоја година милиони обожаватели се собираат на Comic Con настаните носејќи костими од нивните омилени ликови од ТВ-серии, филмови, видео игри, стрипови и аниме серии. Bored Panda објави дел од најинтересните костими на годинешниот Comic Con настан во Њујорк.