Македонија

На Табановце се чека околу еден час

21. септември 2019 - 12:34 | МИА
Скопје, 21 септември 2019 (МИА) – На граничниот премин Табановце се чека околу еден час, соопшти Авто мото сојузот во најновиот денешен извештај.

На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.