Стил

Легендарниот Versace фустан конечно се продава: Има кој да го купи, но ретко кој може да го носи

6. октомври 2019 - 21:37 | А.С.

Фустанот на модната куќа Versace што латино ѕвездата Џенифер Лопез го носеше на доделувањето на наградите Греми во 2000 година е едно од најпопуларните парчиња облека во модната историја.

За тоа сведочи фактот дека заради овој фустан беше создадено пребарувањето по фотографии на Google, а 19 години подоцна беше направена реплика на креацијата што повторно ја носеше Џеј Ло.

Новата колекција на Донатела Версаче е инспирирана токму од овој фустан, а новата верзија што Лопез ја носеше на пистата на Модната недела во Милано само минимално се разликува од оригиналот.

Добрата вест е дека овој фустан сега е достапен на продажба и може секој да го купи.

Ок, не баш секој, имајќи предвид дека фустанот во претпродажба чини 9.325 долари, односно нешто повеќе од 8.500 евра.

Високата цена не значи дека нема да има заинтересирани. Има кој да го купи легендарниот фустан, но ретко кој може да го носи.

Треба многу самодоверба и совршено вајано тело за да го износите овој фустан како што тоа го направи Џеј Ло и тоа не еднаш, туку два пати.