Кина: Моментот кога соседи спасуваат дете што падна од шести кат

Тригодишно дете падна од балкон на шестиот кат на станбена зграда во Чонгќинг, Кина и беше спасено од соседите кои подготвени го пречекаа во отворено ќебе.

Детето наводно било оставено само дома, излегло на балконот и се провнало низ решетките на балконската ограда.