Како се дрифта тјунирано Hyundai миникомбе?

Дечките од Hyundai Australia играат опасно и не се зезаат. Тјунираната изведба на миникомбето на Hyundai - iMax N Drift Bus - доби 3,5-литарски V6 твин турбо бензинец со 408 коњски сили и максимален вртежен момент од 555 Nm.

Има осумстепен автоматски менувач и погон на задните тркала. Тјунингот опфаќа и попмоќни кочници и 19-инчни бандажи со спортски гуми.

Ова е единственото дрифтање што треба да го видите. Уживајте!