Чао, Алонсо!

Еден од најдобрите возачи во историјата на Формула 1, Фернандо Алонсо, одлучи да ја заврши кариерата. Зад себе има 293 трки, два освоени шампионати, а во 18-годишната кариера возеше за Minardi, Reno, Ferrari и McLaren.